Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Odbierz 10% zniżki na zakupy!
Zapisz się na nasz newsletter. Bądź na bieżąco z naszymi promocjami i skorzystaj z prezentu powitalnego w postaci kodu zniżkowego w wysokości 10% na pierwsze zakupy! 

Olejki do masażu

Oliwki i olejki do masażu

Masaż to jedna z najstarszych form terapii, która ma na celu przynieść ulgę, odprężenie i poprawić ogólny stan zdrowia. Kluczowym elementem, który wpływa na jakość masażu, jest użycie odpowiednich olejków do masażu. Olejki do masażu mogą mieć różnorodne właściwości, od nawilżających i odżywczych po aromaterapeutyczne, co czyni je nieodzownym elementem wielu technik masażu. Inne olejki zastosujemy do masażu twarzy, a inne do masażu ciała. Innych oliwek i olejków potrzebujemy do skóry suchej, do masażu sportowego oraz relaksacyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem jaki olejek do masażu wybrać?

Rozwiń +
Filtruj

Jaki olejek do masażu twarzy oraz ciała wybrać?

Olejek do masażu to produkt, który składa się z mieszanki naturalnych olejów, czasami wzbogaconych o olejki eteryczne. Stosowany jest w celu zmniejszenia tarcia podczas masażu, nawilżenia skóry oraz przyniesienia dodatkowych korzyści zdrowotnych wynikających z właściwości składników zawartych w olejku. Olejki i oliwki mogą być stosowane zarówno do masażu ciała, jak i twarzy, jednak różnią się one składem. Jaki więc wybrać olejek do masażu twarzy, a jaki do ciała? Zapraszamy do zapoznania z naszym poradnikiem.
Masaż twarzy Gua Sha
Kobieta masuje twarz

Po co stosować olejek lub oliwkę do masażu?

Olejki i oliwki do masażu odgrywają kluczową rolę w procesie masażu. Dzięki nim:
Redukowane jest tarcie pomiędzy dłońmi a skórą, co umożliwia lepszą stymulację mięśni oraz tkanek.
Skóra staje się nawilżona, odżywiona i miękka, dzięki dostarczeniu jej składników odżywczych zawartych w olejku.
Jeśli zastosujemy olejek eteryczny pozytywnie wpłyniemy również na samopoczucie (np. relaksujący wpływ lawendy, energetyzujący wpływ cytrusów).

Jaki olejek do masażu ciała?

Wybór odpowiedniego olejku do masażu ciała zależy od kilku czynników:
Rodzaj skóry. Sucha skóra wymaga bardziej nawilżających olejów, takich jak olej kokosowy czy jojoba. Cera tłusta lepiej zareaguje na olejki lekkie, takie jak olej winogronowy.
Preferencje zapachowe. Aromat olejku ma duże znaczenie w relaksacji. Jeśli planujesz masaż relaksacyjny czy pobudzający zmysły warto sięgnąć po olejek eteryczny o ulubionym zapachu.
Rodzaj masażu. Masaże relaksacyjne wymagają olejków o lekkim działaniu nawilżającym i aromaterapeutycznym. Do masażu tkanek głębokich lepsze będą gęstsze oleje, które nie wchłaniają się zbyt szybko. Do masażu wzmacniającego odporność warto wybrać olejek rozgrzewający.

Jaki olejek do masażu twarzy?

Skóra twarzy jest delikatniejsza niż skóra ciała, dlatego olejki do masażu twarzy muszą być lekkie i niekomedogenne (niezatykające porów). Ważne jest, aby były wolne od substancji drażniących i miały działanie odżywcze, regenerujące oraz przeciwstarzeniowe. Jakie olejki do masażu twarzy uchodzą za najlepsze?
Olejek arganowy. Wysoka zawartość witaminy E pomaga w regeneracji skóry i walce z wolnymi rodnikami.
Olej migdałowy (ze słodkich migdałów). Popularny ze względu na swoją lekkość i delikatność. Jest to olejek uniwersalny, który z powodzeniem możemy zastosować do masażu twarzy, ciała, a nawet wetrzeć we włosy.
Olejek kokosowy. To kolejny uniwersalny olejek, który zastosujemy i do twarzy i do ciała. Jest odpowiedni dla skóry suchej, ma właściwości nawilżające.
Olejek z pestek winogron. Lekki, szybko się wchłania, doskonały do cery mieszanej i tłustej.
Olejek jojoba (zwany też olejkiem z jojoby). Ma właściwości zbliżone do naturalnego sebum skóry, idealny dla cery tłustej.
Olejek różany. Bogaty w witaminę C, pomaga w walce ze starzeniem się skóry. Ze względu na piękny, delikatny zapach chętnie wybierany przez panie.
Olejek z pestek moreli. Ma silne właściwości nawilżające i odżywcze, dzięki wysokiej zawartości witamin A i E. Jest idealny do skóry suchej i wrażliwej.
Olejek Monoi de Tahiti to tradycyjny polinezyjski olej uzyskiwany przez macerację kwiatów gardenii tahitańskiej (tiare) w oleju kokosowym. Jest ceniony za swoje właściwości nawilżające, odżywcze i kojące dla skóry oraz włosów, a także za delikatny, kwiatowy zapach.

Jaki zapach olejku do masażu twarzy wybrać?

Popularnym wyborem są olejki o łagodnych, subtelnych zapachach, które nie drażnią zmysłów, a wręcz przeciwnie – pomagają odprężyć się i wyciszyć. Aromaty kwiatowe, jak lawenda, są cenione za swoje właściwości relaksujące i uspokajające, co sprawia, że idealnie nadają się do zabiegów na twarz. Róża natomiast, poza pięknym zapachem, ma działanie nawilżające i regenerujące, co czyni ją częstym składnikiem w produktach do cery suchej i dojrzałej. Z kolei olejki cytrusowe, choć energetyzujące, w odpowiednich stężeniach mogą nadać świeżości zabiegowi, pobudzając zmysły bez nadmiernej intensywności.

Olejki do różnych rodzajów masażu

Masaż Kobido. Do masażu twarzy Kobido, tradycyjnie nie stosuje się olejków, ale jeśli zależy Ci na dodaniu działania odżywiającego, warto wybrać lekki olejek, taki jak olejek z pestek winogron, z jojoby lub różany. Są one nie tylko lekkie, ale też bogate w witaminy i antyoksydanty. Użycie olejku w masażu Kobido jest opcjonalne, ale dobrze dobrany produkt może wzbogacić jego efekty, nawilżając i odżywiając skórę.
Masaż Gua Sha. Do masażu Gua Sha, olejek jest niezbędny, aby płynne przesuwać kamień Gua Sha bądź roller po skórze bez jej podrażniania. Olejek zapewnia odpowiedni poślizg i chroni skórę. Wybierając olejek do masażu Gua Sha, ponownie warto postawić na lekkie, nawilżające oleje, które szybko się wchłaniają, ale jednocześnie pozwalają na swobodne przesuwanie narzędzia. Bez wątpienia należą do nich olejek jojoba (doskonały do wszystkich typów cery, w tym tłustej i mieszanej), olejek migdałowy (bogaty w witaminy E i A, doskonały do cery suchej i wrażliwej) oraz olejek z pestek moreli (lekki, szybko się wchłania, odpowiedni dla delikatnej skóry).
Masaż przeciwzmarszczkowy. Do przeciwzmarszczkowego masażu twarzy warto wybrać olejki, które zawierają składniki o silnym działaniu antyoksydacyjnym, regenerującym i nawilżającym. Wspierają one odbudowę kolagenu i elastyny oraz chronią skórę przed wolnymi rodnikami. Olejek z dzikiej róży jest bogaty w witaminę C, kwas linolowy i retinol (witamina A). Olejek arganowy oraz olejek z opuncji figowej to wysoka zawartość witaminy E, kwasów tłuszczowych omega-6 i fitosteroli.
Masaż antycellulitowy. Do masażu antycellulitowego warto wybrać olejek, który wspomaga poprawę krążenia, drenaż limfatyczny i rozbijanie złogów tłuszczowych pod skórą. Szukajmy składników takich jak kofeina, ekstrakty z cytrusów oraz olejki eteryczne o działaniu stymulującym i detoksykującym.

Naturalne olejki certyfikowane

Olejek do masażu ma bezpośredni i intensywny kontakt ze skórą, co sprawia, że jego jakość ma kluczowe znaczenie. Składniki przenikają w głąb naskórka, wpływając na jego kondycję oraz ogólne samopoczucie. Dlatego warto wybierać naturalne olejki, które posiadają odpowiednie certyfikaty jakości, takie jak Cosmos Natural czy też EcoCert.

Certyfikat Cosmos Natural jest jednym z najbardziej uznanych standardów w branży kosmetycznej. Gwarantuje on, że produkt jest wytwarzany zgodnie z rygorystycznymi normami dotyczącymi naturalności składników, ich pochodzenia oraz metod produkcji, które są przyjazne dla środowiska i zdrowia użytkownika. Wybór certyfikowanych olejków zapewnia bezpieczeństwo stosowania oraz pewność, że produkt jest wolny od szkodliwych substancji chemicznych. W naszym sklepie dostępne są liczne produkty marki Najel produkującej certyfikowane, naturalne kosmetyki, w tym do masażu twarzy i ciała, a także kąpieli i codziennej pielęgnacji.

Jak często używać olejków do masażu?

Olejki do masażu ciała można stosować regularnie, nawet codziennie, jeśli skóra jest sucha lub wymaga intensywnego nawilżenia. Jednak dla większości osób, wykonywanie masażu ciała 2-3 razy w tygodniu jest wystarczające, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, poprawić krążenie oraz wspierać relaksację. Regularne stosowanie olejków pomaga w nawilżeniu i regeneracji skóry oraz może wspomagać łagodzenie napięć mięśniowych.

Masaż twarzy z użyciem olejków można wykonywać 2-3 razy w tygodniu, w zależności od typu skóry i jej potrzeb. W przypadku skóry suchej lub dojrzałej, masaż olejkiem może być wykonywany częściej, nawet codziennie, aby zapewnić intensywne nawilżenie i regenerację. Natomiast dla skóry tłustej lub mieszanej, wystarczające może być rzadsze stosowanie, aby uniknąć nadmiernego przetłuszczania się skóry. Regularny masaż twarzy poprawia mikrokrążenie, wspomaga elastyczność skóry i redukuje widoczność zmarszczek.

Pytania i odpowiedzi

Dowiedz się więcej o olejkach do masażu ciała oraz twarzy czytając najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi.
Możesz też skontaktować się z nami, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Zapisz się na newsletter i obierz 10% zniżki!
Promocja skierowana jest tylko do nowych klientów. Możesz wypisać się w każdym momencie.