Czekoladowy relaks: na czym polega relaksacyjny masaż gorącą czekoladą?
Poznaj wspaniałe właściwości czekolady połączone z profesjonalną pielęgnacją. Pozwól sobie na wyjątkową chwilę luksusu i odprężenia dzięki czekoladowemu masażowi, który pozwala poczuć spełnienie i regenerację. Masaż czekoladą uchodzi za królową masaży relaksacyjnych. Sprawdź jak przebiega masaż gorącą czekoladą oraz jakie działanie kosmetyczne i prozdrowotne zapewnia czekolada kosmetyczna. Poznaj zalety i korzyści płynące z masażu czekoladą oraz sprawdź dlaczego tak często jest on zamawiany w wersji dla dwojga.
Techniki masażu czekoladą
Masaż czekoladą najczęściej realizowany jest na zasadach masażu balijskiego. Intensywność tego masażu może być dostosowana do indywidualnych upodobań. Wykorzystuje się w nim techniki, takie jak płynne, rytmiczne rozcieranie, rozciąganie, uciskanie mięśni i ruch obrotowy. Masaż obejmuje tkanki głębokie, akupresurę, rozciąganie i aromaterapię. W masażu tym stosuje się również akupresurę, czyli ucisk na określone punkty na ciele, co rozluźnia całe ciało, uwalnia blokady i przykurcze i dostarcza ciału pozytywnej energii. Po wykonaniu masażu suchego terapeuta przechodzi do części mokrej masażu, w której wykorzystuje się czekoladę kosmetyczną o udowodnionych właściwościach odprężających i prozdrowotnych.
Holistyczne podejście
W czekoladowym masażu ciało traktowane jest holistycznie, dlatego masaż obejmuje całe ciało, również stopy, twarz i głowę, które masowane są bez użycia czekolady. Celem zabiegu jest zrównoważenie umysłu, ciała i ducha poprzez głębokie odprężenie i usunięcie blokad energetycznych.
Czekolada kosmetyczna
Czekolada kosmetyczna ma wiele korzystnych właściwości. Zawarte w niej masło kakaowe jest znane z doskonałych właściwości nawilżających. Zawarte w kakao antyoksydanty pomagają w walce z wolnymi rodnikami, co ma za zadanie opóźniać procesy starzenia. Naturalne składniki czekolady wspomagają proces detoksykacji skóry, a bogactwo witamin i minerałów wspomaga odżywienie i regenerację skóry. Aromat czekolady działa relaksująco i poprawia nastrój poprzez stymulację wydzielania endorfin.
Całościowy masaż gorącą czekoladą trwa od 90 do 120 minut, co zapewnia głębokie odprężenie. Masaż ten może być wykonany również w wersji dla dwojga. Cieszy się on bardzo dużą popularnością wzmacniając łączące więzi. Zabieg ten uchodzi też za ekskluzywny prezent często wręczany przy okazji rocznic ślubu, zaręczyn czy nawet jako prezent ślubny.
Jak się przygotować na masaż czekoladowy?
Masaż czekoladowy nie wymaga specjalnego przygotowania, warto jednak zapoznać się z kilkoma drobnymi wskazówkami.
- Zalecamy unikać ciężkich posiłków w dniu masażu, a ostatni posiłek zjeść na około 2 godziny przez zabiegiem.
- Na masaż zalecamy pójść bez makijażu, biżuterii i z rozpuszczonymi włosami.
- Masaż czekoladą to tzw. masaż mokry, dlatego w gabinecie do masażu należy przebrać się w jednorazową bieliznę, którą zapewnia gabinet. Pozostanie we własnej bieliźnie oznacza konieczność jej wyrzucenia po masażu, gdyż czekolada kosmetyczna stosowana w trakcie zabiegu jest trudno spieralna.
Jak krok po kroku wygląda masaż czekoladowy?
Masaż czekoladowy odbywa się w zgodzie z zasadami orientalnego masażu balijskiego i składa się z kilku etapów:
- Przygotowanie:
- Masażysta wita klienta, zapala w gabinecie nastrojowe światełka, aby stworzyć atmosferę odprężenia.
- Masaż odbywa się w indywidualnym, cichym gabinecie wyposażonym w łóżko do masażu lub podłogową matę do masażu. Masażowi mogą też towarzyszyć dźwięki muzyki relaksacyjnej.
- Klient zdejmuje szlafrok i jest okrywany ręcznikiem. Masaż zaczyna się z reguły leżąc twarzą do dołu.
- Masaż stóp:
- Masaż rozpoczyna się od zwilżenia i masażu stóp, co ma na celu usunięcie blokad energetycznych i przygotowanie ciała na dotyk i dalszy masaż.
- Wykorzystuje się tu techniki uciskania, rozcierania i rozciągania stóp i łydek.
- Masaż całego ciała:
- Masażysta używa dłoni, przedramion i łokci do wykonywania głębokich, rytmicznych ruchów rozcierających i ugniatających na całym ciele.
- Stosuje się akupresurę, naciskając na specyficzne punkty, aby usunąć blokady w ciele.
- Po wstępnej fazie masażu suchego masażysta przechodzi do nakładania ciepłej czekolady na ciało i masuje skórę z jej użyciem.
- Ruchy masażystki są rytmiczne, płynne i dostosowane do oddechu klienta. Są one również wielokrotnie powtarzane, aby osiągnąć odpowiedni stopień zrelaksowania, nawilżenia skóry i odżywienia składnikami zawartymi w ciepłej czekoladzie.
- Aromat czekolady ma działanie relaksujące i terapeutyczne. Pomaga uzyskać efekt otulenia i wyciszenia.
- Masażysta delikatnie rozciąga kończyny i tułów klienta, aby zwiększyć mobilność i uelastycznić mięśnie.
- Techniki rozciągania są często łączone z uciskiem na punkty akupresurowe.
- Zakończenie:
- Masażysta oczyszcza ciało z nadmiaru czekolady, a sam masaż kończy się delikatnym masowaniem głowy i twarzy, co ma na celu ostateczne zrównoważenie energii i odprężenie mięśni twarzy.
Masaż czekoladą trwa zwykle od 90 do 120 min.
Jakie są przeciwwskazania do masażu czekoladą?
W przypadku masażu czekoladą, tak samo jak każdego innego istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to przede wszystkim:
- Gorączka, infekcje, ostre stany zapalne.
- Nowotwory złośliwe, zwłaszcza w obrębie skóry czy węzłów chłonnych.
- Choroby skóry (grzybice, opryszczka, rany, owrzodzenia).
- Ostre urazy (skręcenia, zwichnięcia, złamania, naderwania mięśni).
- Zaawansowana ciąża.
- Wczesny okres po zabiegach chirurgicznych, świeże blizny.
- Poparzenia słoneczne i mocna, świeża opalenizna.
- W przypadku zabiegów z użyciem botoksu czy innych wypełniaczy zaleca się unikanie masażu na poddanej zabiegowi części ciała przez okres do 4 tygodni.
Przed masażem warto poinformować masażystę o swoim stanie zdrowia i schorzeniach, aby w pełni ciszyć się tym niezwykle przyjemnym masażem.